Psychoterapeuta Warszawa Mokotów

Iwona Lassota

psycholog, psychoterapeuta

Wykształcenie

Ukończyłam studia magisterskie na kierunku Psychologia na UKSW w Warszawie, ze specjalizacją psychologia kliniczna i osobowości.

Jestem również dyplomowaną psychoterapeutką.

Doświadczenie zawodowe

Jako psycholog i psychoterapeuta pracuję od 24 lat.

Doświadczenie zdobywałam zarówno w placówkach służby zdrowia jak i specjalistycznych poradniach oświatowych, świadczących pomoc psychoterapeutyczną.

W trakcie studiów przez dwa lata odbywałam staż w Ośrodku Zdrowia Psychicznego i Problemów Rodzinnych „Synapsis” w Warszawie. Następnie pracowałam tam jako psycholog i psychoterapeuta w latach 1996-2002. Prowadziłam konsultacje psychologiczne, psychoterapię indywidualną osób dorosłych z szerokiego spektrum problemów i zaburzeń psychicznych i oraz terapię małżeństw i par pod intensywną superwizją i we współpracy z gronem wybitnych polskich psychoterapeutów i psychiatrów.

W latach 2006-2020 pracowałam w Młodzieżowym Ośrodku Psychoterapii w Warszawie gdzie również zajmowałam się prowadzeniem psychoterapii indywidualnej, tym razem dla młodzieży, w wieku od 15-21 lat, terapii dla rodziców nastolatków i terapii rodzin.

Przez wiele lat współpracowałam z Warszawskim Centrum Psychoterapii Adeste w Warszawie.

Staże, kursy i szkolenia

 • w trakcie studiów 2-letni staż w Poradni Zdrowia Psychicznego dla Dorosłych „Synapsis” w Warszawie pod kierunkiem Anny Tanalskiej-Dulęby, Bożeny Winch i Andrzeja Wiśniewskiego.
 • staż w Katedrze Psychiatrii Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie
 • staż w szpitalu Psychiatrycznym w Branicach na oddziale psychoz
 • 1994 Międzynarodowy Certyfikat Praktyka Neurolingwistycznego Programowania wydany przez Istituto Italiano Di Programmazione Neurolinguistica
 • 2 letnie szkolenie z terapii rodzin, rekomendowane przez Polskie Towarzystwo Psychologiczne, w Ośrodku Szkoleń  Systemowych w Krakowie 2012
 • 2010-2014  czteroletnia Całościowa Szkoła Psychoterapii w nurcie systemowym i psychodynamicznym, posiadająca rekomendację Polskiego Towarzystwa Psychologicznego oraz atestację Sekcji Naukowej Psychoterapii i Sekcji Naukowej Terapii Rodzin Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego w Ośrodku Szkoleń Systemowych w Krakowie
 • Szkolenie dla mediatorów (WCIES)
 • Szkolenie z umiejętności coachingowych (WCIES)
 • liczne szkolenia, warsztaty i konferencje z dziedziny psychologii i psychoterapii organizowane przez Polskie Towarzystwo Psychologiczne, Polskie Towarzystwo Psychiatryczne, Naukowe Towarzystwo Psychoterapii Psychodynamicznej, Instytut Ericksonowski, Fundację Rozwoju Terapii Rodzin Na Szlaku w Krakowie i inne

Specjalizacja pracy w Warszawskim Centrum Psychoterapii Adeste

W Adeste prowadzę konsultacje psychologiczne oraz psychoterapię indywidualną.

Zapraszam osoby dorosłe, które przeżywają różnego rodzaju kryzysy, zmagają się z trudnościami emocjonalnymi, zaburzeniami nastroju, zaburzeniami osobowości, depresją, nerwicą, zaburzeniami lękowymi i objawami psychosomatycznymi.

Zapraszam również młodzież mierzącą się z trudnościami okresu dojrzewania i jej rodziców.

Pierwsze spotkanie to zawsze konsultacja (od 1 do 3) która służy rozpoznaniu problemu i podjęciu decyzji o najlepszej formie pomocy.

Stosowane podejście psychoterapeutyczne

W swojej pracy integruję różne nurty psychoterapii: systemowy, poznawczy, psychodynamiczny, humanistyczny.

Stosuję elementy terapii DBT.

Sesje odbywają się zwykle raz w tygodniu lub jest to ustalone indywidualnie jeśli istnieje potrzeba większej częstotliwości sesji. 

Swoją pracę podaję regularnej superwizji.

Moje przesłanie

Psychoterapia stale mnie pasjonuje. Jest to dziedzina wiedzy, która dynamicznie się rozwija.

Chciałabym aby osoby, korzystające z psychoterapii zmieniały siebie i swoje życie na lepsze, czerpały z niego radość, cieszyły się równowagą psychiczną, dobrym zdrowiem, energią i satysfakcjonującymi relacjami z ludźmi.

 • Przyjmuję: Warszawa, Mokotów Górny, ul. Narbutta 48/3 (w pobliżu stacji metra Pole Mokotowskie)
 • Umawianie konsultacji pod numerem tel.: 512 505 395
 • Prowadzę także konsultacje i psychoterapię online lub hybrydowo.