Być może z początkiem roku zadajesz sobie pytania oraz rozważasz wybory

Jakiej sprawie powiesz ,,tak,, a jakiej  powiesz ,,nie,, mając świadomość nadchodzącego roku? Co chcesz zmienić, co zostawić nie zmienione? A może wcale nie warto zakładać zmian i obmyślać  nowych postanowień? Każdy z nas ma inne doświadczenia, przemyślenia, wartości. Czy dotychczas ,,noworoczne,, postanowienia pomagały mi określać i zdobywać cele, czy raczej deprymowały, poprzez odczuwaną presję, co prowadziło do zniechęcenia.

Możesz zawiadywać tym jak zazwyczaj lub w zupełnie inny sposób , ewentualnie odrobinę zmieniony, tak aby rezultaty były wystarczająco dobre.

Czy to oznacza ruszenie do przodu, zmianę schematów, odkrywanie swoich potrzeb, wartości, nawyków, sposobów, uwarunkowań, cech, dyspozycji do reagowania, czy raczej przeformułowanie pozytywne tego co już się wydarzyło. Może owocny będzie inny punkt widzenia, zmienione spojrzenie, umiejętność dostrzegania tego co jest całkiem dobre.

Czy chcesz iść z rodziną, czy oddzielnie. Dostosować się do innych, czy określać indywidualne wartości.

Czy psychoterapia może pomóc  w określaniu, co chcesz  zrobić w tych obszarach, jakie decyzje podjąć w określaniu równowagi między stałością a zmianą. Zdecydowanie jest to dobra droga do odkrywania siebie, przy spożytkowaniu relacji z osobą pomagającą Ci odkrywać Twoje wybory.


Wioletta Zawistowska
Wioletta Zawistowska

Wioletta Zawistowska, psycholog psychoterapeuta - prowadzi psychoterapię indywidualną, psychoterapię rodzinną oraz terapię par, a także konsultacje psychologiczne. Przyjmuje w Warszawie Śródmieściu.