Psychoterapeuta Warszawa Śródmieście

Elżbieta Sanigórska

psycholog, psychoterapeuta

„ Naprawdę powinno się polegać na swojej nieświadomości w każdej sytuacji. Większość ludzi polega na swoim świadomym umyśle i dysponują tylko tym, do czego świadomość ma dostęp w danej chwili. Kiedy polegasz na swojej nieświadomości, masz do dyspozycji nieprzebrane bogactwo doświadczeń.”Milton H. Erickson

Jestem psychologiem, psychoterapeutką, absolwentką Wydziału Psychologii Uniwersytetu Warszawskiego i od ponad 30 lat spotykam się w czterech ścianach gabinetu z osobami, które chcą zmienić coś w sobie lub w swoim życiu. Żeby to było możliwe, potrzebują lepiej poznać siebie, wsłuchać się w swoje pragnienia, potrzeby, odkryć swoją siłę i moc, ale też rozpoznać swoją delikatność i wrażliwość. Potrzebują nauczyć się korzystać ze swoich zasobów, ufać wewnętrznej mądrości, a poprzez dobrą, bliską relację z sobą odkryć też i rozpoznać siebie w relacjach z innymi.

Wtedy zmiana staje się możliwa, pojawia się naturalnie, sama z siebie i życie może stać się lżejsze, pełniejsze i bardziej satysfakcjonujące.

Pracuję w nurcie ericksonowskim, a swoje całościowe szkole z psychoterapii odbyłam w Polskim Instytucie Ericksonowskim, a także w Ośrodku ZIST w Niemczech.

Zajmuję się też ustawieniami rodzin wg. Berta Hellingera.

Ukończyłam wiele szkoleń z zakresu psychoterapii:

  • szkolenie z terapii gestalt w Ośrodku Metod i Szkoleń Psychospołecznych,
  • szkolenie z systemowej z terapii rodzin w Polskim Instytucie Ericksonowskim,
  • szkolenie z terapii małżeństw i par w Katowickim Instytucie Psychoterapii,
  • liczne szkolenia i warsztaty z terapii dzieci i młodzieży,
  • wieloletnie szkolenia z ustawień systemowych rodzin metodą Berta Hellingera w Polsce i Niemczech,

Aktualnie uczestniczę w Intensywnym Szkoleniu z Terapii Stanów Ego prowadzonym przez AICHP (Australian Institute of Clinical Hipnosis and Psychoterapy)

Swoją pracę poddaję regularnej superwizji u certyfikowanych superwizorów Polskiego Towarzystwa Psychologicznego i Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego.

Zapraszam na konsultacje psychologiczne, terapię krótko i długoterminową. Pracuję z osobami dorosłymi, parami i rodzinami, także z dziećmi w ścisłej współpracy z rodzicami.

Ustawienia systemowe rodzin 400 PLN (90-120 min)

Przyjmuję w Warszawie ul. Hoża 43/49. Prowadzę terapię także w języku angielskim.
Telefon: 501 655 821