Katarzyna Szafranko

Katarzyna Szafranko - Adeste
Katarzyna Szafranko

Zapisy pod numerem:

606 480 099

Lokalizacja:

Mokotów, ul. Narbutta 48 lok. 3


Studia:

Ukończyłam Wydział Psychologii Uniwersytetu Warszawskiego w 1990r.

W 2001r. uzyskałam specjalizację z Psychologii Klinicznej na drodze podyplomowego szkolenia specjalizacyjnego.

 

Szkolenia, kursy, staże

  • Do tej pory odbyłam ponad 600 godzin warsztatowego szkolenia dla psychoterapeutów w Polskim Instytucie Ericksonowskim uzyskując Curriculum Polskiego Towarzystwa Ericksonowskiego. Uczestniczyłam w warsztatach prowadzonych przez polskich i zagranicznych terapeutów m.in. Krzysztofa Klajsa, Jeffreya Zeiga, Waltemade Hartmana i Camila Loriedo. Swoją pracę poddawałam superwizji grupowej prowdzonej przez Krzysztofa Klajsa.
  • Ukończyłam czteroletni Podyplomowy Kurs Psychoterapii organizowany przez Polski Instytut Ericksonowski i atestowany przez Sekcję Naukową Psychoterapii Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego.
  • Ukończyłam dwuletnie szkolenie „Podejście systemowe i ustawienia rodzinne w psychoterapii” prowadzone przez niemieckiego psychoterapeutę Heriberta Doringa-Meijera, uzyskując Certyfikat Doradcy Systemowego.
  • Odbyłam liczne staże w Instytucie Psychiatrii i Neurologii w Warszawie w ramach kształcenia podyplomowego.
  • Systematycznie kształcę się uczestnicząc w warsztatach i konferencjach róznych stowarzyszeń skupiających polskich psychoterapeutów : Polskiego Towarzystwa Psychologicznego, Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego, Instytutu Analizy Grupowej, Instytutu Psychoanalizy i Psychoterapii, Polskiego Stowarzyszenia Integracji Psychoterapii i innych.
  • Swoja pracę poddaję systemetycznej superwizji u Jerzego Pawlika

 

Doświadczenie zawodowe

  • Zdobyłam doświadczenie zawodowe pracując od 1992r jako psycholog i psychoterapeuta w Przychodni Zdrowia Psychicznego MSWiA i jako konsultant na oddziałach szpitala MSW.
  • Obecnie pracuję na Oddziale Diabetologii i Endokrynologii szpitala MSW.
  • Jestem członkiem Polskiego Towarzystwa Psychologicznego i Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego a także Sekcji Psychoterapii Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego.

 

Stosowane podejście terapeutyczne

Prowadzę psychoterapię integrując różne nurty psychoterapeutyczne, korzystając z psychodynamicznego i systemowego rozumienia człowieka.

Specjalizacja pracy w Adeste

Prowadzę psychoterapię indywidualną z osobami dorosłymi, które  przeżywaję kryzys życiowy lub zmagają się z jakimś problemem od wielu lat. Osobom, które doświadczają przykrych objawów np. lęku, depresji, niechęci do życia, zaburzeń snu, napięcia emocjonalnego albo gwałtownych impulsywnych reakcji, czy też róznorakich  objawów somatycznych, pomagam określić problem i znależć jego rozwiązanie.

Zajmuję się również interwencją kryzysową, prowadzę konsultacje dla par i rodzin.